Tüm Özellikler

Yönetim

Her şey kontrol altında!

İşletmenize ait tüm şubelerin satışlarını tek noktadan denetleyin. Ciroyu, şube, bölüm, kategori, ürün veya garson bazında izleyin. Düzenlenen adisyonları ve tahsilatları kontrol edin. İzin verilen ödeme türlerini belirleyin.

Kısıt yok

Dilediğiniz kadar şube, her şubede dilediğiniz kadar bölüm, her bölümde dilediğiniz kadar masa tanımlayın. Ürün sayısında da kısıtlama yok. Dilediğiniz kadar ürün kategorisi ve her kategoride dilediğiniz kadar ürün oluşturun. Ürünlerin resimlerini yükleyin, alış ve satış fiyatlarını, üretim yapan mutfakları, günlük stok limitlerini belirleyin.

Yatırımınızı koruyun

Elinizde bilgisayar donanımı var ancak eski POS programını değiştirmek istiyorsunuz. MiziPOS tam size göre. Elinizdeki mevcut bilgisayarı kullanarak MiziPOS'tan yararlanın. MiziPOS-Sunucu ve MiziPOS-İstemci programları bütün işletim sistemlerini destekler. MiziPOS-Sunucu bulut veya fiziksel sunucuya kurulur. Mobil uyumlu web ara yüzü var. İstemciye gerek yok sadece Chrome ile kullanın.

On-line sistem

Şubelerin verilerini merkezinizdeki tek veri tabanında toplayın. Raporları; içinde bulunduğunuz güne, haftaya, aya veya farklı iki tarih aralığına göre alın. Şube, bölüm, masa, garson, kategori, ürün bazında satış raporu alın. Rapor için gün sonunu beklemeyin. Ürün hazırlama, masaya servis hızlarını on-line izleyin. Dilediğiniz anda dilediğiniz fiyatı değiştirin. Yeni fiyat, tüm şubelerde aynı anda devreye girsin.

Yetkilendirme

Şube yöneticisinin, garsonların ve mutfak çalışanlarının kullanıcı bilgilerini ve şifrelerini tanımlayın. Garsonların işletmenizin hangi bölümlerinde çalışabileceklerini, ürün ikram edip edemeyeceklerini veya indirip yapıp yapamayacaklarını, hangi oranlarda indirim yapabileceklerini belirleyin.

Verimlilik

Ürünlerin azami hazırlanma sürelerini tanımlayın. Mutfak siparişi servise hazır hale getirdiğinde tek tuşla garsona haber versin. Ürünü hazırlamaktan sorumlu mutfak belirlediğiniz azami süreyi aşarsa haberiniz olsun. Garson siparişi masaya servis ettiği anda tek tuşlama ile sisteme girsin. Ürünün mutfakta hazırlamasından masaya servis edilene kadar geçen aşamaları kayıt edin. Performansı izleyin.

Ödeme seçenekleri oluşturun

Şube bazında farklı olabilen, dilediğiniz kadar çeşitli ödeme biçimi oluşturun. Nakit, kağıda basılı yemek çekleri, yemek kartları, kredi kartları banka kartları tanımlayın. Yabancı konuklarınız için sistemdeki fiyatları Türk Lirası veya yabancı para birimi cinsinden belirleyin. Güncel kur bilgilerini girin. Adisyon bedelini masada oturanlara bölerek, ayrı ayrı veya tek kişi ödesin. Para üstü otomatik olarak hesaplansın.

Mobil cihazları kullanın

MiziPOS-Sunucu mobil uyumludur. Garsonlar, mutfak çalışanları, paket servis kuryeleri, yöneticiler... Tüm kullanıcılar MiziPOS-Sunucu'daki işlemleri ister MiziPOS-İstemci programı yardımı ile isterlerse de mobil cihazlarındaki Google Chrome tarayıcı ile yapabilirler. Dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden sisteme girip dilediğiniz raporu görüntüleyin veya sistem ayarlarını değiştirin.

Gelişmiş on-line raporlama

Sistemde yirmiye yakın, hiyerarşik yapıda, hazır rapor bulunmaktadır. Şube bazında tahsil edilmesi gereken toplam tutar ve rapora baktığınız ana kadar ödemesi gerçekleşen toplam tutarı görün. Bu rapordan; satış noktası, bölüm ve garson detaylarına, oradan da adisyon detayına kadar gidin. Aradığınız veriye hazır raporlar yardımıyla erişemezseniz bizi arayın. Size dilediğiniz gibi bir rapor hazırlayalım.

Pazarlama

Müşteri deneyimini geliştirin.

Müşterilerinizin isimlerini, telefonlarını ve paket sevk ettiğininiz varsa birden fazla adresini kayıt edin. Müşterilerinizin geçmişte verdiği siparişlerdeki tarihleri ve tutarları kayıt edin. Böylece hangi müşterinizin ne sıklık sipariş verdiğini görebilirsiniz.

İndirim kuponu

Hesap tutarına bağlı olarak değişen oranda (örneğin %10) veya belirli miktarlarda (10TL, 50TL, ...) indirim kuponları verin. Müşteri sadakati sağlayın. Üretmek istediğiniz kupon sayısını belirleyin. En az harcama tutarını ve son kullanma tarihini belirleyin. Kuponları sosyal medya üzerinden, kısa mesaj, e-posta, veya normal posta ile gönderin. Profesyonel bir kupon tasarımı için grafikerlerimizle çalışın.

Kampanya yönetimi

On-line olarak, saniyeler içinde kampanya başlatın ve yönetin. Bilgileri (örneğin kampanya adı, son kullanma tarihi) değiştirin. Kupon kodlarını toplu olarak dosyada saklayın. Kampanya performansını izleyin. Üretilen kuponlardan hangilerinin kullanıldığını, hangilerinin henüz kullanılmadığını ve diğer tüm detayları (kampanya, kupon kodu, satın alınan ürünler, tarih, saat, vs) inceleyin.

Müşteri karşılama

Sıcak bir merhaba bütün kapıları açar. İnsanlar kendilerine isimleriyle hitap edilmesinden hoşlanır. Siz de paket servise gelen çağrılarda müşterilerinize isimleri ile hitap edin. Çağrı geldiğinde, ekranda; Arayanın telefon numarası, ismi, varsa birden fazla adresi, en son ve geçmişte verdiği tüm siparişlere dair bilgiler gibi tüm müşteri kayıtları otomatik olarak görüntülensin.

Müşteri kayıtları

Bilgilerini eksiksiz kayıt edin. Adres ve telefon bilgilerini, ödemeyi nasıl yapacağını kayıt edin. Verilen siparişleri, bakiyeleri ve tahsilat durumlarını kolayca izleyin. Sipariş bilgilerini (adres, telefon, ürünler, adisyon no, vs.) yazıcıya gönderin. Ürünleri hazırlayacak mutfaklara paket servis uyarısı gönderin. Konuğunuz ürünlerin paket olarak hazırlanmasını isteyebilir. Paketlenecek ürünleri tek tuşla belirtin.

Dijital menü

Konuklarınız masalarına oturduğunda onlara birer adet tablet bilgisayar verin. Müşterileriniz tablette yer alan dijital menünüzdeki ürünlerinizi hızlı ve rahat incelesin. Ürünlerin iştah kabartan yüksek çözünürlüklü renkli resimleri ve ürünün içerdiği malzemeleri, nasıl hazırlandığını anlatan bilgiler, müşterilerinizin daha hızlı ve kolay karar vermesini sağlayacaktır.

İkram ve indirim

Konuklarınıza ufak tefek ürünleri (çay, kahve) ikram edin. MiziPOS'taki ürünler arasından ikram edilebilenlerini belirleyin. Garsonlar bu ikram edilebilen ürünleri siparişe eklerken "İkram" seçeneğini etkinleştirsinler. Garsonlardan yetkili olanlarına sizin belirleyeceğiniz üst limitlerde (%2, %5, ...) indirim yapabilme imkanı tanıyın. Garson kendi yetkisini kullanarak izin verdiğiniz oranda indirim yapabilsin.

Bilgi İşlem

Kolay, hızlı ve güvenli

Sunucu ve istemci programları tüm işletim sistemlerini destekler. MiziPOS-Sunucu buluttaki veya fiziki bir sunucuya kurulabilir. Kullanımı son derece basittir.

Windows, Linux, macOS

MiziPOS-Sunucu ve MiziPOS-İstemci programlarının Windows, Linux ve macOS işletim sistemlerini destekler. MiziPOS-Sunucu'yu tercihinize göre ister bir fiziksel sunucuya veya buluttaki bir sunucaya kurabiliriz. MiziPOS-Sunucu'yu sizin için kurup, yapılandırıyoruz. MiziPOS-İstemci ücretsizdir ve kurulumu son derece basittir. Dakikalar içinde kurup çalıştırabilirsiniz.

Sanal veya fiziksel bilgisayar

İlk üç ay ücretsiz kampanyamızda (detaylar için tıklayın) MiziPOS-Sunucu'yu Amazon Web Services (AWS) bulut platformunda sizin için oluşturacağımız sanal sunucuda kuruyoruz, yapılandırıyoruz ve bakımını sürdürüyoruz. 3 ay sonunda dilerseniz AWS aboneliğinizi sürdürebilirsiniz. Ya da tercih edeceğiniz bir başka platforma (Google, Azure, IBM, ...) veya fiziksel sunucuya taşıyabiliriz.

Mobil uyumlu web uygulaması

MiziPOS-Sunucu yönetici panelini herhangi bir istemci uygulaması kullanmaya gerek kalmaksızın, bilgisayarınızdaki, telefonunuzdaki veya tabletinizdeki, Google Chrome uygulaması ile kullanabilirsiniz. Aynı şekilde, diğer kullanıcılar (garsonlar, mutfak ve paket servis çalışanları) da isterlerse MiziPOS'taki tüm işlemleri kendi mobil cihazlarından yapabilirler.

Koruma, bakım, yönetim

MiziPOS-Sunucu'nuzu bulut platformunda size özel veya paylaşımlı sanal veya fiziksel bilgisayara kurmamızı isteyebilirsiniz. Kötü amaçlı yazılımlardan, virüslerden, servis alınmasını engelleyici saldırılardan korunmasından, bakımından, güncel tutulmasından düzenli olarak yedeğinin alınmasından tarafınız sorumludur. Opsyionel ücretli destek hizmetlerimizden satın alırsanız bu işleri de üstlenebiliriz.

API

MiziPOS-İstemci'nin veya web ara yüzünü değil de işletmenize özel kullanıcı ara yüzü geliştirmek veya MiziPOS-Sunucu'yı bir başka sistemle (muhasebe, kurumsal kaynak yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi, yemeksepeti.com, gibi) entegre çalışmasını isterseniz REST API desteğimiz var. Ücretsiz dokümantasyondan veya opsiyonel ücretli teknik destek hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Garson

Garsonların işlerini kolaylaştırın

Bölüm seçme, masa seçme, adisyon açma, siparişe ürün ekleme, ürüne has özellikler, ürün çıkarma, ürün iadesi, siparişi mutfaklara gönderme, not ekleme, masa değiştirme, adisyon birleştirme, adisyon bölme, ödeme şekli belirleme, tek ödeme, eşit ödeme, ayrı ödeme, para üstü hesaplama, indirim, ikram, kuponla tahsilat, çapraz satış, fazla opsiyonlu ürün teklifi, müşteri kayıtları...

Şifreyle giriş

Garsonlar da diğer kullanıcılar gibi MiziPOS-İstemci programında (dilerlerse Google Chrome'da) kullanıcı adlarını ve şifrelerini girerek MiziPOS-Sunucu'ya bağlansın. Böylece her garsonun satış performansı raporlayın, kullanıyorsanız alacağı prim hesaplayın ve yetki seviyelerine (indirim, ikram) uygun işlem yapılabilsin. İsterseniz bir garsonun açtığı adisyonda başka bir garsonun işlem yapmasını engelleyin.

Masada sipariş ve tahsilat

Tablet bilgisayara yüklü MiziPOS-İstemci programı yardımıyla siparişleri masa başında alın. Hem konuklarınızın hem de garsonun zamanlarını etkin kullanın. Siparişi tek tuşla tüm ilgili mutfaklara gönderin. Ödemeyi masada tek kişiden, bölerek veya ayrı ayrı alın. Ödeme biçimini kayıt edin. Nakit ödemede para üstü otomatik hesaplansın. Siparişte ve ödeme alırken doğan hatalardan kurtulun.

Tüm işlemlerde tuşlama

Tek tuşla ürün kategorisini seçin, kategoride sıralalanan ürünlerin adlarını, görsellerini ve fiyatlarını görün, siparişe ekleyin, siparişe eklenen ürünleri, miktarları ve tutarlarını görün. Müşteriniz fikrini değiştirirse ürünü adisyondan çıkarın. Diğer işlemleri (birleştirme, bölme veya masa değiştirme) tek tuşlama ile yapın. Masaya bırakacağınız adisyonu yazdırın, siparişleri mutfağa iletin.

Ödeme seçenekleri

Masadaki hesabı tek kişi ödesin, Alman usülü paylaştırın veya eşit bölün. Alman usülü ödemelerde hangi müşterinin hangi ürünleri satın aldığını belirleyin. Masa ve müşteri bilgilerini görün. Çeşitli ödeme seçenekleri (nakit, yemek kartı, kredi kartı,...) tamınlayın. Ödemenin nasıl yapıldığını, ödenen tutarını ve bakiyeyi kayıt edin. Ürünü iade etmek isteyen müşterilerin iade etme nedenlerini adisyona kayıt edin.

Mutfaklarla mesajlaşın

Tek tuşlama ile siparişteki ürünleri hazırlamaktan sorumlu mutfaklara iletin. Örneğin; "Yemek" isimli mutfak ana yemekleri, "İçecek" isimli mutfak ise siparişte yer alan içecekleri hazırlasın. Ürünler servise hzır hale geldiğinde garsonların haberi olsun. Zaman kaybetmeden hemen hazır ürünleri masaya götürsünler. Ürünün hazırlanışını sırasında müşterinin isteklerine uygun özel notlar mutfaklara iletilsin.

Adres

Barbaros Mah. Mütevelli Çeşmesi Cad. Emek Sitesi Paşabahçe Blokları, A-Blok No:34/3 D:4 34662
Üsküdar – İstanbul

Mersis

0-8370-4233-6500012